Středa, 9 listopadu, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyPlazmový řezací stroj: Praktické vybavení pro ruční plazmové řezání

Plazmový řezací stroj: Praktické vybavení pro ruční plazmové řezání

Ruční plazmové řezání najde využití v mnoha různých oblastech. Plazmovou řezačku lze využít k řezání různých vodivých kovů. Umožňuje přitom relativně rychlou a perfektně přesnou práci pro ty nejlepší výsledky.

Plazmový řezací stroj

Plazmový řezací stroj je tvořen elektrickým zdrojem, ke kterému je připojen plazmový hořák. Do plazmového hořáku je přiváděn stlačený vzduch, z externího kompresoru, či případně kompresoru zakomponovaného do samotné řezačky. Ve zdroji vzniká elektrický oblouk, do kterého je vháněn stlačený vzduch. Ten je poté ionizován a vzniká takzvaná plazma s vysokou teplotou. Ta je poté vyfukována ven z ionizační komory plazmového hořáku. Plazmou lze skvěle tavit a řezat kov, a to ve velké rychlosti.

Stlačený vzduch

Plazmová řezačka je velmi citlivá na kvalitu stlačeného vzduchu. Je důležité, aby byl co nejsušší, bez obsahu vody a olejové páry. Tyto látky totiž mohou způsobit znečištění ionizační komory hořáku a dochází k jeho nefunkčnosti. Čistotu vzduchu lze zajistit relativně snadno – na výstup kompresoru či vstup plazmového zdroje lze umístit kombinovanou jednotku. Jde o odlučovač oleje a vody. Druhou možností je pak použít bezolejový kompresor, u kterého nevznikají olejové výpary.

Plasmový řezací stroj

Při výběru řezačky byste vždy měli sázet hlavně na kvalitu a spolehlivost. Tak získáte nejlepší plasmový řezací stroj, na který se můžete spolehnout. Důležité je také vybírat zařízení, které má dobře dostupné náhradní díly. Postupem času se totiž vnitřní části přirozeně opotřebovávají a je nutné je nahradit novými. Plasmová řezačka je poměrně náročná na údržbu, je třeba s tím počítat předem.

Plazmová řezačka je praktickým vybavením, které má různé využití. Výběrem kvalitního zařízení si usnadníte práci.

Předchozí článekPřepisuje NASA sluneční znamení aneb jak je to s tím zvěrokruhem
Další článekDo Pavlova za poznáním i vínem. Ideální místo na krásnou dovolenou pro rodiny

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper