Čtvrtek, 10 listopadu, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Interiér1,5° – aktivněji v ochraně klimatu

1,5° – aktivněji v ochraně klimatu

Leonard Burtscher už od dětství trávil noci ve studených observatořích v Nizozemsku. Jeho vášeň se nakonec proměnila v profesi, stal se astronomem. V současnosti chce zvýšit povědomí o tom, že ačkoli má vesmír mnoho hvězd a planet, my máme jen tuto jednu planetu Zemi.

Leonard nezkoumá jen nekonečnost vesmíru tam venku. Chce využít svých znalostí, aby upozornil na důležitou otázku zde na Zemi – na klimatické změny. Proto se i on zavázal plnit cíle Pařížské dohody. Díky tepelným čerpadlům a jejich ekologické technologii to není jen ušlechtilý cíl. Tato zařízení odebírají obnovitelnou energii ze vzduchu, podzemní vody nebo země a přeměňují ji na příjemné teplo v domácnosti. „I já můžu být aktivnější v ochraně klimatu díky topnému systému, který mám doma. Mám z toho dobrý pocit,“ říká Leonard.

Ekologické vytápění

Následujte i vy příklad astronoma Leonarda a udělejte více pro ochranu naší planety. Díky přírodnímu chladivu a vynikající efektivnosti můžete vytápět svůj domov ekologičtějším způsobem podobně jako on – s tepelným čerpadlem aroTHERM plus vzduch/voda (3-12 kW, A+++) značky Vaillant. Takový topný systém totiž přispívá ke splnění cíle 1,5° stanoveného v Pařížské dohodě.

Leonarda přesvědčilo zejména to, že tepelné čerpadlo využívá ekologické chladivo, které má nízký potenciál způsobovat globální oteplování. To znamená, že je extrémně ohleduplné k životnímu prostředí. Ideální je přitom pro novostavby i starší rodinné domy, s podlahovým vytápěním i radiátory.

Už za jediný den

Díky této technologii můžete svůj dům pohodlně vytápět, ohřívat vodu, ochlazovat v létě a zároveň přispívat k ochraně klimatu naší planety. Systém lze nainstalovat již za jediný den. Sestává z tepelného čerpadla umístěného u vnější stěny domu nebo v zahradě a z vnitřní, interiérové ​​jednotky uniTOWER plus (se zabudovaným 185 l zásobníkem teplé vody). Velkou výhodou je ovládání na dálku, přes bezplatnou aplikaci ve smartphonu či tabletu, což si pochvaluje i Leonardova rodina.

„V zájmu budoucnosti našich dětí musíme udělat vše, co je v našich silách, abychom splnili cíle Pařížské dohody. Nezáleží na tom, zda jsme mladí nebo staří, všichni jsme zodpovědní za ochranu naší planety,“ dodává Leonard. A díky novým technologiím ji můžeme chránit aktivněji.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper