Pátek, 11 listopadu, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyPřepisuje NASA sluneční znamení aneb jak je to s tím zvěrokruhem

Přepisuje NASA sluneční znamení aneb jak je to s tím zvěrokruhem

S tradičními znameními zvěrokruhu v podobě, jakou běžně známe, mohl být před časem amen. A vlastně málem byl. Paniku vyvolala zpráva, že NASA změnila znamení zvěrokruhu.

Vědecké kapacity z této instituce totiž přepočítaly ekliptiku. Vlastně ji ale experti nijak nezměnili, ekliptika neboli přirozená dráha Slunce, se v čase změnila sama. Babylónským hvězdářům, kteří zvěrokruh sestavovali, tak musely jednoznačně vyjít odlišné výpočty.

Babyloňané si navíc celý systém zjednodušili, chtěli totiž, aby odpovídal systému dvanáct měsíců v roce. Zároveň jedno souhvězdí (Hadonoše) prostě „vypustili“. V řadě lidí tak vyvolal americká agentura paniku, že znamení zvěrokruhu je ve skutečnosti třináct a vlastně je vše poněkud jinak, než je zavedeným zvykem.NASA se bránila tím, že astrologie není věda a že pouze její zaměstnanci použili přesné výpočty. Naštěstí se tedy nic závazně nezměnilo, tradičním horoskopem se můžeme řídit dále. A co vy, věříte v magii znamení? Další zajímavé články si můžete přečíst zde.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper