Čtvrtek, 10 listopadu, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
BydleníNatírání problematických povrchů: Umíte zvolit ten správný nátěr?

Natírání problematických povrchů: Umíte zvolit ten správný nátěr?

Kromě nábytku a plotů jsou při natírání problematické i jiné povrchy. Patří sem plast, kov, pozinkované materiály či topná tělesa, která jsou vystavována vysoké teplotě. Ne každá barva na nich vydrží, proto tehdy musí nastoupit skuteční specialisté!

Každý, kdo se někdy pokusil natřít kuchyňské skříňky nebo rezavé zábradlí obyčejnou krycí barvou, s největší pravděpodobností nebyl s výsledkem spokojen. Existují totiž povrchy, které nechtějí rychle navázat trvalé spojení s žádnou barvou. Tehdy je třeba povrch nejprve buď speciálně ošetřit, nebo použít speciální nátěr na daný povrch. Při každém problémovém natírání je třeba také dodržet speciální postupy, které výrobci doporučují na obalu samotného produktu. Nejčastější problémy při natírání vám nyní postupně představíme, a to spolu s řešením.

Kuchyňské skříňky

Většina čel kuchyňských skříněk je potažena melaminovou pryskyřicí. Naštěstí i takové tvrdé a hladké povrchy můžete pěkně zrenovovat pomocí speciálního základního nátěru a správně zvolené krycí barvy. Třeba je však důkladně odmastit mýdlovou vodou, poškozená a prázdná místa po vypadlém melaminu zatřít tmelem na dřevo. Broušení není nutné. Vhodnou krycí barvou na melamin je například křídová barva Chalk Paint, která výborně drží na všech površích. Pokud nechcete, aby přes krycí vrstvu prorážela stará barviva, použijte pod ni základní barvu, například Vintro Supreme Primer, a nechte ji dobře vytvrdnout. Jen tak účinně zablokujete prorážení starého nátěru nebo skvrn.

natírání kuchyňské linky

Tip na nákup

vodou ředitelná ekologická barva s vysokým obsahem pigmentu a je vhodná téměř na jakýkoli povrch bez předchozí přípravy
Vintro Chalk Paint je vodou ředitelná ekologická barva s vysokým obsahem pigmentu a je vhodná téměř na jakýkoli povrch bez předchozí přípravy.
Okapové trouby a žlaby

Ocelové a pozinkované povrchy okapových systémů je třeba pravidelně udržovat nátěry na ochranu proti korozi. Pokud povrch kovu přiměřeně ošetříte, prodloužíte jeho životnost. Jelikož systémy z mědi, hliníku a plastů jsou bezúdržbové, jejich úprava nátěry se provádí jen na změnu barevnosti, resp. z estetického hlediska. Pozinkovaný ocelový plech, měď, hliník, mosaz a plasty jsou známé jako z hlediska natírání problémové materiály, neboť tradiční nátěrové látky široké spotřeby nemají dobrou přilnavost k těmto povrchům. V případě hliníku, mědi, mosazi a jiných barevných kovů vytváří vrstva oxidů jemnou ochrannou vrstvu, která je chrání před oxidací. Pokud se nepožaduje lesklý a čistý povrch, tyto kovy nemusíte natírat. Pokud se přece jen rozhodnete pro nový nátěr, hliníkový povrch nejprve dobře odmastěte. Po vyschnutí můžete povrch natřít některou ze základních barev na nátěry hliníku a jeho slitin, případně použijte například Komaprim – základní barvu zoxidovaný zinek a lehké kovy. Na vrchní nátěr už můžete použít krycí barvu určenou k nátěrům oceli.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper