Čtvrtek, 10 listopadu, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyDo Pavlova za poznáním i vínem. Ideální místo na krásnou dovolenou pro...

Do Pavlova za poznáním i vínem. Ideální místo na krásnou dovolenou pro rodiny

Kam se vypravit do největší vinařské oblasti u nás? Jednoznačně vede Pavlov. Klidná obec na úpatí nejvyššího vrcholu Pálavy, Děvína, kterou neproslavilo pouze lahodné a bohaté víno, ale i historie a archeologie. Již v 15. století patřila obec k nejstarším vinařským místům v ČR. Nechte se okouzlit moravským místem i vy. Zažijete tu krásnou dovolenou, na kterou budete celá rodina rádi vzpomínat. I ubytování v Pavlově je pestré a každý si vybere. Kam se zde vypravit?

Na toulky Mikulovem

Pouze necelých třináct kilometrů od Pavlova, leží město Mikulov. Město s jižanským rázem, kdy vidět skleničku vína v rukou místních například hned dopoledne, není žádný problém. Náměstí města je  půvabné a fotogenické. Natož, jak je Mikulov malý, najdete zde opravdu mnoho míst k navštívení. Samozřejmostí je perla Mikulova – zámek. Dalším takovým místem je Svatý kopeček, lom u Mariánského mlýna, kde se může v letním období zchladit až sto lidí. Nezapomeňte ochutnat místní vynikající víno – je opravdu dokonalé.    

Pro milovníky vína či cyklisty

A pokud jde o samotný Pavlov, nadchne vás svými sklípky. Je jich tu tolik, že si mezi nimi rozhodně najdete svého šampiona, za kterým se s láskou budete vracet. Již v úvodu jsme zmínili archeologii. Najdete zde totiž terénní expozici lovců mamutů, ale také skládky odkrytých mamutích kostí. Dozvíte se také, jak se tu žilo před 25-30 tisíci lety.

Mimo toho, milovníkům cykloturistiky, ale i pěší, Pavlov nabízí hned tři naučné stezky, na které se můžete vydat: Děvín, Pavlovské vinice a naučná stezka Mikulov. 

Rozhledna Kobylí vrch

Jak jinak si užít pořádný výhled než z rozhledny? V případě, že máte strach z výšek, na tuto rozhlednu jistě vystoupáte. Stojí sedm a půl metrů nad zemí a nemusíte chodit po schodech, což je jistě úžasné. Má spirálovitý tvar a její vrcholek je jednoduše přístupný – bez schodů. Dokonce je rozhledna vhodná i pro vozíčkáře. Užijte si dechberoucí výhledy na místní vinice, Pavlov a jiná místa.

A pokud jde o ubytování doporučujeme penziony v Pavlově.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper