Středa, 9 listopadu, 2022
novinky

Vaši péči nyní potřebuje ovoce, zelenina i stromy. Toto jsou nejdůležitější srpnové práce na zahrádce

Redakce doporučuje

Vrchol léta každého zahrádkáře potěší bohatou úrodou zeleniny i ovoce, to však neznamená méně práce a kontroly. Péče potřebuje okrasná, užitková zahrada i stromy. Na co není třeba zapomenout?

Práce v okrasné zahradě

Během suchých dnů můžete sklízet semena z některých okrasných rostlin. Třeba z orlíčka obyčejného, ​​černušky či okrasného hrášku. Trvalky ořezávejte, abyste podpořili a prodloužili jejich kvetení. Nezapomeňte dopřát dostatek vláhy kaméliím a rododendronem, zejména v době, kdy se formují poupata.

Jak a kdy prostříhávat levanduli
V tomto období končí s kvetením levandule. Když odkvete, rostlinku ořízněte, aby si zachovala kompaktní a hustý tvar, ale neřežte do starého dřeva.

Řez potřebují také růže. Odstraňte třetinu odkvetlých stonků.

Květy v květináčích a v závěsných košících prostřihávejte po odkvětu jednotlivých stonků, zalévejte je ke kořenům, ne svrchu a každé dva týdny přidejte rajčatové krmivo.

Auguste je vhodné období pro vysévání vytrvalých letniček. Vysejte je na slunné stanoviště a na začátku příštího léta vás překvapí pěknými barvami.

Vysadit můžete také cibulové květy – jasanka, šternberk a neřina. Pokud pěstujete visterii, zkraťte všechny dlouhé boční výhonky na přibližně 20 cm.

Ovoce a zelenina v srpnu

I když sezóna vrcholí a mnoho úrody jste již zužitkovali, nepolevujte v péči a kontrole zeleninových a ovocných plodin. Dávejte pozor na příznaky plísně rajčat a brambor, napadené rostliny ihned odstraňte. Zabráníte tak šíření onemocnění.

V létě je čas na prořezávání jabloní – díky němu podpoříte hojnost úrody v příštích letech.

Odtrhněte vrcholky vnějších rajčat, protože další květiny již pravděpodobně nepřinesou ovoce, které by mělo čas dozrát, v teplejších lokalitách můžete počkat s tímto krokem do září.

Vyjměte z půdy cibuli a šalotku, když vrcholek odumře. Cibule nechte uschnout na slunci a teprve poté skladujte.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Vaši kancelář udělá hezkou kvalitní, hezký a účelný nábytek

Máte svou soukromou kancelář, do které chodí klienti, a vy jim zde dáváte rady z odvětví účetnictví, daní, poskytujete...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img