Úterý, 8 listopadu, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyGeologický průzkum: Řešení pro zasakování dešťových vod

Geologický průzkum: Řešení pro zasakování dešťových vod

Zasakování dešťových vod je povinné u všech novostaveb. Proto je důležité obrátit se na odborníky, který vám s realizací zásaku pomůže. Stačí se přitom obrátit na zkušeného hydrogeologa, který nabízí komplexní služby.

Zasakování dešťových vod

Zasakování dešťových vod je nutné řešit ze všech zpevněných ploch. Nejčastěji se jedná o střechy a parkovací stání. Podle velikosti střechy a zpevněných ploch v kombinaci s klimatickými podmínkami je vypočteno množství vody, se kterým bude nutné nakládat. Je nutné systém správně nadimenzovat, i při vydatných deštích totiž zásak musí být spolehlivý, aby nedošlo k havárii jako je vytopený sklep či zamokření pozemku. Vsakovací objekt je často doplněn o retenční jímku, ve které lze sbírat vodu třeba pro zalévání zahrady.

Geologický průzkum

Nejlepším řešením pro vhodné projektování zásaku je geologický průzkum. Ten pro vás zajistí zkušený hydrogeolog. Během průzkumu je vyhloubena zemní sonda a probíhá vsakovací zkouška. Stavebník tak získá skutečné podklady, které jsou klíčové pro správné dimenzování systému hospodaření se srážkovými vodami. Nabízí se dva typy řešení. Tím prvním je bodový zásak, u kterého není potřeba velká plocha. Druhým řešením je pak plošný zásak s liniovými prvky, které pojmou potřebné množství vody.

Hydrogeologický průzkum cena

Pro stavbu zásaku dešťových vod někdy úřadům stačí pouhý posudek. Ten však vzniká pouze na základě informací dostupných z geologických map a archivních průzkumů. Nebere tedy v potaz aktuální stav podloží a další klíčové prvky. Proto se vyplatí hydrogeologický průzkum. Cena je sice o něco vyšší než u posudku, ovšem jde o investici, která se vám vyplatí. Díky průzkumu totiž získáte všechny nutné informace pro správné nadimenzování projektu.

Hydrogeolog pro vás může zajistit průzkum i řadu dalších služeb. Neváhejte využít i inženýringu, při kterém pro vás odborník zajistí i všechna potřebná povolení a rozhodnutí příslušných úřadů.

Předchozí článekDo Pavlova za poznáním i vínem. Ideální místo na krásnou dovolenou pro rodiny
Další článekVybírejte ideální matraci přímo pro vás

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper