Středa, 9 listopadu, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
InteriérTopte efektivněji a levněji: Toto je 5 největších výhod kondenzačních kotlů

Topte efektivněji a levněji: Toto je 5 největších výhod kondenzačních kotlů

Máte doma starší kotel, který začíná vypovědět službu? Poohlédněte se po kondenzačním kotli, se kterým ušetříte spoustu tepla i peněz.

Na rozdíl od klasických kotlů dokáže kondenzační kotel přeměnit na teplo i spaliny. Jak je to možné?

Odpadní plyny, které by jinak unikly přes komín do ovzduší, vrací zpět do topného systému. Ve výměníku se spaliny ochlazují (kondenzují) a díky takovému způsobu recyklace se opět změní na teplo.

Když si tedy koupíte kondenzační kotel, topením dosáhnete účinnosti až 90 %. Naproti tomu klasické kotle, které zbytečně posílají spaliny do ovzduší, jsou účinné jen na 70 až 80 %. Ještě hůře jsou na tom kotle starší 10 let. Ty dosahují maximálně 60% účinnosti.

Ušetříte dost peněz

S kondenzačními kotli vám neutíkají peníze vzhůru komínem. A to doslovně. Díky opětovnému využívání spalin získáváte mnohem více tepla. To se nakonec projeví i na účtech za energie.

Kondenzační kotle vám za jeden rok dokáží ušetřit až 350 eur. Když si domyslíte, že takový kondenzační kotel vydrží 15 až 20 let, hned víte, že za tu dobu ušetříte i několik tisíc. A to se jednoznačně vyplatí.

Snižujete množství emisí

Účinnější kotle dokáží do roku 2030 snížit množství oxidu uhličitého v ovzduší až o 135 milionů tun. Není tedy nic zvláštního na tom, že EU stále zdůrazňuje ekologické vytápění s co nejnižšími emisemi.

Mezi nejlepší alternativy patří i kondenzační kotle. Instalací takového modelu ušetříte ročně až 1,7 tuny CO2, které by jinak unikly do atmosféry.

Podobně jako u peněz, i emise si vynásobte počtem let. Zjistíte, kolik oxidu uhličitého mohlo skončit v ovzduší, ale díky vám se tak nestalo.

Z konkrétních modelů vám doporučujeme podívat se na plynové kondenzační kotle VICTRIX od Immergasu. Tyto modely patří do skupiny 5 a 6, což znamená, že podle nařízení Evropské unie jsou maximálně ohleduplné k životnímu prostředí.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper