Středa, 9 listopadu, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyNejjednodušší cesta k rovné podlaze – suchý způsob vyrovnávání podlah

Nejjednodušší cesta k rovné podlaze – suchý způsob vyrovnávání podlah

Jak vyrovnat křivou podlahu? Máte v bytě křivou podlahu? Plovoucí podlaha se prohýbá? Máte v podlaze starou škváru a uvažujete o její náhradě? Potřebujete předělat půdu na obyvatelný prostor? Máte v domě staré podlahy z hlíny, dřeva a přemýšlíte nad jejich rekonstrukcí?

Máme pro vás řešení. Suchý proces. Rychlý a snadný způsob. Podlahu můžete mít hotovou během jednoho dne. Není třeba čekat na vyschnutí či vyzrání mokrých procesů. Šetříte čas i finance. Podlahu můžete rekonstruovat v kterémkoli ročním období.

Suché vyrovnání podlahy pomocí mineralizované štěpky

Jedná se o materiál, který je vyroben z jehličnatého dřeva a kameniva. Štěpka je dokonale obalena pojivem na bázi minerálních látek. Výroba probíhá mokrým procesem. K mineralizaci štěpky dochází nejen na povrchu, ale také uvnitř, díky čemuž je pozměněna buněčná struktura dřeva. V procesu výroby se nepoužívá žádná chemie, je to čistě přírodní produkt. Jedinečný způsob výroby, jakož i ideální kombinace surovin umožnily smysluplně spojit pozitivní vlastnosti dřeva a minerálních látek (hornin).

Štěpka je odolná proti hnití, plísnění a rovněž i proti škůdcům. Díky mineralizaci je zajištěna odolnost proti vodě při havarijních stavech. Podsyp ani při případném zatečení nezmění svůj objem, zůstane konzistentní, ale přitom velmi rychle vyschne.

Mineralizovaná štěpka má certifikát EPD – jedná se o ekologický stavební produkt, který má negativní uhlíkovou stopu. Jeden krychlový metr suchého podsypu CEMWOOD absorbuje 95 kg CO2.

Díky svému složení vytváří příjemné klima a bezpečný domov, vhodný i pro lidi citlivé na alergeny. Suché podsypy CEMWOOD jsou testovány dle AgBB testovacích kritérií pro emise VOC z výrobků pro vnitřní použití. Testy prokázaly, že podsypy CEMWOOD i vstupní suroviny při jejich výrobě jsou neškodné z hlediska emisí těkavých organických sloučenin (VOC).

Jaké výhody mají podsypy CEMWOOD?

Nízká hmotnost

Jednou z hlavních výhod suchých podsypů je váha. Oproti vyrovnání podlah mokrou cestou jsou suché podsypy několikanásobně snazší, proto neohrozí statiku domů nebo celých budov. Podsypy CEMWOOD mají nejnižší objemovou hmotnost i z konkurenčních materiálů pro suché vyrovnání podlah.

Plochý tvar = rychlost aplikace

Suché podsypy CEMWOOD mají jedinečný plochý tvar. Jsou to jakoby „čipsy“, které zajistí, že podsyp je mechanicky odolný a vysoce únosný. Okamžitě po vysypání se na něj můžete postavit, aniž byste se zabořili. Je tedy pochozí už během montáže. Práce s podspymi CEMWOOD je rychlá a jednoduchá pro každého kutila.

Téměř nulová dodatečná sadavost

Díky svému tvaru mají podsypy CEMWOOD velmi nízkou sadavost, méně než 1%. Takže podlaha nepoklesne. A zároveň nemusíte komplikovaně navyšovat podlahu během montáže, abyste zabezpečili její správnou výšku.

Možnosti vyrovnávání

S podspymi CEMWOOD lze vyrovnávat lokální nerovnosti, ale i celoplošně, a to od 0 až do 25 cm tloušťky v jedné homogenní vrstvě bez pomocných roznášecích mezivrstev.

Izolační vlastnosti

Podsypy CEMWOOD mají výborné tepelně izolační a zvukově izolační vlastnosti (kroková neprůzvučnost). Takže kromě vyrovnání podlahy ji také zateplí a zvukově izolují.

Paropropustnost

Jsou paropropustné, dokážou vytvořit podlahu, která bude dýchat. To je důležité zejména u starších rodinných domů, aby se případná vlhkost přirozeně odpařovala přes podlahu a netlačila se do zdí.

Aplikace

Při aplikaci je třeba dát pozor na větší praskliny nebo trhliny na podkladu, kde by se mineralizovaná štěpka mohla objemově ztrácet. Pokud není cílem zasypat i taková místa, pak je vhodné dát na podklad paropropustnou netkanou geotextilii nebo jinou zábranu. Tak jako na každý podsyp, i na mineralizovanou štěpku je třeba ukládat roznášecí desky, které mohou být různorodé.

Dostupné jsou dvě varianty podsypu:

CW1000 – je tenkovrstvý podsyp, se kterým lze vyrovnávat i lokální nerovnosti a lze jej používat do ztracena. Maximální výška podsypu CW1000 je 6cm.

CW2000 – univerzální podsyp, kterým lze vyrovnávat od 1cm až do 25cm v jedné homogenní vrstvě. Čili nemusíte dávat žádné roznášecí mezivrstvy.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper